EHC Rzeszów

Sukces sportowy i organizacyjny parakolarstwa w Rzeszowie

Jednym z pierwszych projektów Fundacji ”Sport Jest Jeden” była organizacja zawód cyklu Pucharu Europy federacji EHC. W czerwcu 2014 r. do Rzeszowa przyjechali najlepsi kolarze ręczni w Europie. Dzięki naszym staraniom na starcie stanęli m.in. mistrzyni świata Renata Kałuża, Swietłana Moshkowich, Anna Oroszowa, Walter Ablinger, Zbigniew Wandachowicz. Swoją obecność zaznaczyła również mocna ekipa z Włoch.

Dwa dni zmagań okazały się powodem do wzruszenia dla rodzin zawodników i kibiców. Dla większości z nich była to pierwsza okazja, by oglądać międzynarodowe zawody tej rangi w Polsce.

– Mój syn jest mistrzem świata i startuje od lat. Jednak po raz pierwszy zobaczyłam go na handbiku- mówiła mama Rafała Wilka, którego podwójne zwycięstwo przed własną publicznością w rodzinnym mieście miało szczególne znaczenie

-Zwycięstwo smakuje wyjątkowo, gdy ma miejsce w rodzinnym mieście, wśród przyjaciół i na oczach kibiców, którzy pierwszy raz mieli okazję oglądać zmagania kolarzy ręcznych- powiedział na mecie Rafał Wilk.

Zawody okazały się sukcesem zarówno sportowym, jak i organizacyjnym.

– Brałem udział w wielu zawodach na całym świecie i muszę przyznać, że te w Rzeszowie, były przygotowane perfekcyjnie. Na każdym kroku było widać dbałość o szczegóły- mówił Zbigniew Wandachowicz, najbardziej doświadczony zawodnik parakolarstwa w Polsce.

Zachwyceni zawodami, miastem i kibicami byli również zagraniczni goście, którzy od razu zapowiadali, że na kolejną edycję chętnie wrócą. Będą mieli taką okazję. W maju 2015 r. Rzeszów ponownie stanie się organizatorem tych prestiżowych zawodów.