O fundacji

Sukces sportowy wymaga niezwykłej determinacji, siły charakteru, ciężkiej pracy nie tylko na treningach, ale także w życiu codziennym. Złote medale mistrzowskie i olimpijskie to ukoronowanie wielu lat wysiłku, przekraczania swoich barier, przesuwania granic. Za to podziwiamy mistrzów, kibicujemy im i cieszymy się z ich osiągnięć.

Są jednak sportowcy, którzy muszą pokonać znacznie więcej przeszkód, zanim sięgną po upragnione trofeum. Niepełnosprawni zawodnicy odnoszą sukcesy w każdej dyscyplinie. Przywożą medale ze wszystkich z mistrzostw Europy, świata i olimpiad. Ich półki uginają się pod ciężarem pucharów zdobytych podczas najbardziej prestiżowych imprez. Ich upór, głód sukcesu i wola walki w niczym nie różnią się od tych, którymi kierują się pełnosprawni sportowcy. Pracują na swoje medale niezwykle ciężko. Ten wysiłek pozwala im ustanawiać nowe rekordy i wyznaczać nowe standardy. Mimo tego, nie zawsze spotykają się z zainteresowaniem mediów, a kibice rzadko dowiadują się o ich dokonaniach.

Dlatego właśnie powstała Fundacja „Sport Jest Jeden”. Naszym celem jest pomóc sportowcom niepełnosprawnym w usuwaniu barier i pokonywaniu przeszkód na drodze do wymarzonego trofeum. Chcemy wspierać przygotowania do zawodów, organizować wyjazdy i obozy sportowe oraz pomagać w wyrównywaniu szans. Czasami wystarczy informacja o tym, jak zacząć. Czasami potrzebny jest profesjonalny sprzęt sportowy. Nie zapominamy też o tych, którzy jeszcze nie odkryli w sobie pasji sportowej. Organizujemy akcje i zawody, które pomogą zachęcić do uprawiania sportu i odnoszenia na tym polu sukcesów. Pragniemy, by ich sukcesy były odnoszone w blasku fleszy, tak by zyskiwały podziw, na jaki zasługują, bo sport jest jeden.