Rafał Wilk

Rafał_WilkZałożycielem Fundacji „Sport Jest Jeden” jest niezwykły człowiek. Podwójny złoty medalista paraolimpijski z Londynu, trzykrotny mistrz świata, dwukrotny zdobywca Pucharu Świata (2012-2013), dwukrotny zdobywca Pucharu Europy (2013-2014). Rafał Wilk to mistrz, który nigdy się nie poddaje. Zawsze lubił sport. Nie tracił żadnej okazji, by spróbować swoich sił w kolejnych dyscyplinach. Uprawiał narciarstwo i kolarstwo, ale swoją sportową przyszłość wiązał z żużlem. Jako junior zdobył dwa złote medale w drużynowych mistrzostwach Polski, w 2005 r. został wybrany Sportowcem i Trenerem Roku w Krośnie. Niestety w 2006 roku w trakcie meczu żużlowego uległ wypadkowi, podczas którego utracił władzę w nogach.

To jednak nie był koniec jego sukcesów sportowych, a dopiero ich początek. W ciągu kilku lat od wypadku stał się dominatorem światowego kolarstwa ręcznego. Według rankingu UCI to najlepszy zawodnik na świecie w swojej kategorii. Rafał Wilk zdobywa medale, poprawia rekordy na trasach maratonów, wysoko zawiesza poprzeczkę rywalom. Przeszedł długą i trudną drogę. Dobrze zna problemy niepełnosprawnych sportowców.

Założył fundację, której zadaniem jest wspieranie sportowców niepełnosprawnych w ich drodze do medali i sukcesów sportowych. Jego osiągniecia są inspiracją i przykładem, że można spełnić swoje marzenia, chociaż wymaga to dużego wysiłku.